Skocz do zawartości

[Poradnik] Podpięcie domeny pod twoją pocztę.

3nter Code
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, dużo osób kontaktowało się ze mną bezpośrednio na serwerze lub w wiadomości prywatnej na temat tego, jak podczepiłem swoją domenę pod maila.

Otóż jest to bardzo łatwy sposób i wystarczy nam do tego domena, oraz konto na serwisie pocztowym który posiada tak zwane Aliasy.

Niektóre są płatne więc jeśli chcesz mieć pod skrzynkę podpięty 1 email za darmo to polecam ci hosting podany poniżej.

Poczta z jednym gotowym aliasem

## KROK 1 ##

* Rejestracja domeny *

Oczywiste jest to że jeśli chcesz mieć skrzynkę z domeną to musisz ją posiadać.

Ja od razu polecam zarejestrowanie domeny w jakim kol wiek hostingu, aktualnie jeśli chcesz 1 rok za darmo to polecam stronę

Nazwa.PL
Domeny są 1 rok za free ale potem opłata jest droga na 1 rok bo sięga aż 100 zł

## KROK 2 ##

* Rejestracja Konta na Poczcie *

Teraz musimy zarejestrować lub zalogować się na swoją pocztę.

Ja w tym poradniku będę kierował się pocztą podaną powyżej, w opisie tego poradniku. (onet.pl)

## KROK 3 ##

* Stworzenie Aliasu *

Aby stworzyć taki Alias to musisz wejść w swoją skrzynkę pocztową w tym przypadku na poczta.onet.pl.

Teraz klikacie w prawym górnym rogu w strzałkę widniejącą koło waszego maila, po czym przechodzicie w ustawienia konta.

Cytat

xk2Me05.png

Po przejściu w ustawienia konta musisz odnaleźć odniesienie w moim przypadku do usług a następnie do skrzynki pocztowej w naszym serwisie.

Cytat

2png_qewwqra.png

Gdy wyświetli wam się strona z ustawieniami waszej poczty musicie poszukać czegoś takiego jak Alternatywne Adressy.

Cytat

4png_qewwqxh.png

Po odszukaniu tejże zakładki musicie utworzyć Alias,

w tym przypadku będzie to -> Nazwa aliasu: np. administrator potem w drugim pasku widocznym powyżej wpisujecie waszą domenę.

W moim przypadku jest to domena talkme.pl :D

## KROK 4 ##

* Przekierowanie domeny pod Pocztę *

Teraz jest to nasz ostatni krok, mianowicie musicie odwiedzić swój panel administratora i wejść w zaawansowaną konfigurację DNS waszej domeny po czym,

dodać rekordy takie jakie wyświetlają wam się po najechaniu na znacznik "[?]" przy dodanym aliasie.

Dodane rekordy powinny wyglądać w ten sposób.

Cytat

4png_qewwqxr.png

Dobrze, teraz jeśli już zatwierdziłeś i kierowałeś się tym co ci tutaj przedstawiłem to z pewnością w ciągu 2/3 godzin poczta powinna działać bez zarzutów.

Ja myślę że pomogłem i liczę na plusika oraz miły komentarz.

~~ Z pozdrowieniami 3nter Code <3

Edytowane przez 3nter Code
Poprawa screnshotów :D
  • Kocham To! 1

<?php

echo "Code with ❤️ by KStyle";

?>

Całość została kiedyś wpisana na TSFor*m, nie chcąc pisać o nowa przekopiowałem tamten temat od nowa.

Wszystko na poczcie Onet podanej w screenach jest takie samo. Niczym się nie różni od tego co jest na screenie sprzed 5 miesięcy.

Komu pomogłem zapraszam do reagowania 🙂 

• Kocham To! 1

<?php

echo "Code with ❤️ by KStyle";

?>

• Paweł MF zablokował(a) i odblokował(a) ten temat
  • 3 tygodnie później...