Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zrobiłem sobie taki oto stoliczek pod komputer coby się mniej kurzył 😄 

Mój komp się strasznie kurzy co moim zdaniem ma związek z tym że stoi na podłodze.

Stoliczek jest po to żeby temu zapobiec.

Jakby ktoś chciał sobie zrobić podobny to zapraszam do pobierania i drukowania 😄

Cały wydruk zajął w sumie ok 14h

Na stronie thingiverse jest napisane co potrzeba 🙂
https://www.thingiverse.com/thing:4457585

103248708_3079114472167055_2167167173084338599_o.jpg

102307812_3079433672135135_3153371381024349793_o.jpg

• Lubię to! 1
  • Kocham To! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez SENSE
      Jaka była Twoja pierwsza gra na konsolę, bądź komputer? 
    • Przez Ave666
      Cześć,

Przeglądając sobie fejsbuka natrafiłem na ofertę sprzedaży ramy do drukarki 3D. Rama była przewidziana do drukarki Voron 1.6 (chyba, sprzedawca nie mógł się określić co to za model :D).
      Cena była dość atrakcyjna wobec czego kupiłem ją (dla ciekawskich, 250zł + wysyłka)

Jak tylko rama przyszła to zabrałem się za projektowanie prototypów podzespołów jakie bym chciał żeby były na drukarce.
      Mocowania osi XY, łączniki, mocowania na rolki i inne takie pierdoły.

Ogólne założenia są następujące:
      - ma to być coreXY
      - drukarka ma być w pełni zaprojektowana przez moją osobę
      - drukarka ma być udostępniona do pobrania na stronie Thingiverse

I to w sumie tyle. Reszta wyjdzie w praniu 🙂

Pierwszy etap montażu/budowy wyglądał jak na załączonym obrazku.

Kolejne postępy prac będę wpisywał jako odpowiedź pod tym postem.

Dzięki za uwagę,
      Pozdro 😄

• Przez areckifx
      PETG + CF

W związku z nadmiarem wolnego czasu, oraz potrzebą wydrukowania kilku elementów z materiału o zwiększonej wytrzymałości, przyszła pora na rozpakowanie filamentu, który posiadam już od dłuższego czas, jednak nie miałem sposobności, aby w jakikolwiek sensowny sposób go wykorzystać.

Filamentem tym, jak sam tytuł mówi jest PETG + CF, czyli jak producent twierdzi politereftalan etylenu z domieszką glikolu oraz dodatkiem włókien węglowych.
      PETG + CF jest jednym z filamentów technicznych oferowanych przez firmę Rosa 3D.

PARAMETRY TECHNICZNE PETG + CF
      Średnica (mm): 1,75 mm Tolerancje średnicy (mm): +/- 0,05 mm Tolerancje owalności (mm): +/- 0,02 mm Waga (g): 500 g (zapakowany próżniowo z pochłaniaczem wilgoci) Temperatura druku (°C): 240-270°C Temperatura stołu (°C): 70-90°C  
      Parametry druku testowego:
      Temperatura dyszy - 240 C Temperatura stołu – 70 C Dysza – 0.4 mm. Warstwa – 0.2 mm.  
      Direct Drive:
      HotEnd E3DV6 (klon Trianglelab) Extruder BMG (klon BIG TREE TECH) Dysza ze stali utwardzanej 0.4 (FYSETC)  
      Sam materiał drukuje się bardzo dobrze, a wręcz rzekłbym nawet, że porównywalnie z PLA. Podczas druku nie uświadczyłem żadnych nitek, jak ma to często miejsce w przypadku zwykłego PETG. Być może jest to jednak efekt pracy na nad profile w programie Cura, nad którym spędziłem sporo czasu.
      Sam wydruk finalny jest wyraźnie wytrzymalszy niż podstawowy PETG. Nie ugina się, jest znacznie twardszy, a jego struktura ścian jest chropowata i matowa, co pozytywnie wpływa na efekt wizualny, a tym samym  niweluje widoczność nakładanych kolejno na siebie warstw wydruku, co czyni wizualnie wydruk bardziej spójnym.

Zresztą, nie rozpisując się, oceńcie sami:

• Przez Ave666
      Witajcie, w tym filmie pokażę jak skonfigurować Marlin 2.0 dla płyty SKR 1.3

Zapraszam do oglądania, subskrybowania i komentowania 🙂
    • Przez Ave666
      Witajcie, dzisiaj pokażę wam moją metodę na redukcję blobów/nadlewów na wydrukach. Zapraszam.

Zachęcam również do komentowania 🙂 
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...