Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Udało mi się stworzyć czujnik autopoziomowania do drukarki Ender3. Sam czujnik był wzorowany na istniejącym już czujniku do Anet A8 również mojego autorstwa.

Następujący film prezentuje jak czujnik zamontować oraz jak wgrać oprogramowanie do odblokowanej płyty Ender3 wspierające czujnik.

W opisie filmu jest również link do pobrania oprogramowania oraz do zakupienia czujnika.

Zapraszam do oglądania 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

fajnie jak by był kompatybilny z bltouch/3dTouch

zapraszam do obserwacji 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Ave666
      Witajcie,
      W tym filmie pokażę wam jak zmienić bootloader w domyślnej płycie Ender3 używając Arduino UNO oraz jak wgrać nowe oprogramowanie na tą płytę.

Link do oprogramowania: https://easyupload.io/yrxqnx
      Odnośnik do płytek: https://raw.githubusercontent.com/Lauszus/Sanguino/master/package_lauszus_sanguino_index.json
      Ten link należy wkleić w miejsce pokazane na filmie.

• Przez Ave666
      Witajcie, w tym filmie pokażę jak skonfigurować Marlin 2.0 dla płyty SKR 1.3

Zapraszam do oglądania, subskrybowania i komentowania 🙂
    • Przez rusty95
      Cześć!
      Mam dla Was poradnik dotyczący konfiguracji Marlina (dokładnie to Marlina 2.0, ale większość rzeczy tutaj opisanych będzie się pokrywać też z Marlinem 1.1), ten konkretny poradnik dotyczył będzie konfiguracji podstawowej, czyli wszystkiego co jest zawarte w pliku Configuration.h (no, prawie wszystkiego, bo pominąłem rzeczy dotyczące drukarek wielogłowicowych oraz informacje odnośnie automatycznego poziomowania stołu). Starałem się wszystko opisać w miarę zwięźle, ale i tak wyszło tego sporo ze względu na ilość rzeczy do omówienia. Poradnik podzieliłem na rozdziały i podrozdziały i wrzuciłem jako osobne komentarze pod postem, na końcu tego posta jest spis treści z odnośnikami.

W planach mam jeszcze:
      -dodanie kilku grafik i zdjęć do tego poradnika
      -dodanie całego poradnika w formie PDF (tutaj poczekam jakiś czas, może ktoś zauważy jakieś błędy lub rzeczy o których zapomniałem napisać)
      -stworzenie poradnika odnośnie autopoziomowania
      -stworzenie poradnika (lub kilku poradników) dotyczących konfiguracji zaawansowanej

Mile widziane wszelkie komentarze i sugestie odnośnie formy i treści poradnika, jeśli coś pominąłem to nie krępować się i dawać znać w komentarzach.

Poniżej spisu treści będę dodawał notatki odnośnie istotnych zmian w treści (czyli np. dodanie zdjęć lub zmiana/dodanie treści, nie będę tam uwzględniał np. poprawiania literówek).

Spis treści:
      1    Mini-podstawy programowania
      2    Konfiguracja podstawowa
         2.1    Korzystanie z przykładowych plików konfiguracyjnych
         2.2    Płyta główna, transmisja danych
         2.3    Ustawienia termiczne
             2.3.1    Termistory
             2.3.2    Zabezpieczenia termiczne
             2.3.3    PID hotendu/stołu
         2.4    Ustawienia mechaniczne
             2.4.1    Krańcówki
             2.4.2    Sterowniki silników krokowych
             2.4.3    Ustawienia kinematyki
             2.4.4    Kierunek obrotu osi, kierunek bazowania
         2.5    Kontroler LCD
      3    Opcje dodatkowe - konfiguracja podstawowa
         3.1    Dodatkowe opcje menu ekranowego
         3.2    Dodatkowe funkcje firmware
             3.2.1    Ekran startowy, logo ekranu informacyjnego, własna nazwa i identyfikator drukarki
             3.2.2    Stabilizacja temperatury
             3.2.3    Minimalna temperatura ekstruzji, maksymalna długość pojedynczej ekstruzji
             3.2.4    Wygładzanie przyspieszeń - S-Curve acceleration
             3.2.5    Wymiary przestrzeni roboczej, przesunięcie przestrzeni roboczej względem punktu bazowego
             3.2.6    Krańcówki programowe, czujnik końca filamentu
             3.2.7    Prędkość bazowania
             3.2.8    Pamięć EEPROM, opcje komunikacji z hostem
             3.2.9    Parkowanie głowicy
             3.2.10    Język menu ekranowego, styl ekranu informacyjnego (ekrany 2004)
             3.2.11    Obsługa czytnika kart pamięci
             3.2.12    Opcje enkodera, buzzer
             3.2.13    Programowy PWM wentylatorów sterowanych
      4    Pierwsze uruchomienie

=====================================================================================

Historia edycji:
      <brak>
    • Przez areckifx
      Jako że Marlin w wersji 2.0 (i nowsze) w wersji Stable, różni się od wersji bugfix, to wielu użytkowników ma problem w jego skompilowaniu pod płytę SKR PRO.
      Mimo poprawnego skonfigurowania (poradników jest mnóstwo w internecie) tuż na początku Visual Studio wyrzuca błąd i nie da się skompilować:
      Błąd tkwi w pliku platformio ini

W oryginale z wersji 2.0.1 wygląda to tak:

# # Bigtreetech SKR Pro (STM32F407ZGT6 ARM Cortex-M4) # [env:BIGTREE_SKR_PRO] platform          = [email protected]>=5.7.0 framework         = arduino platform_packages = [email protected]>=3.10700.191028 board             = BigTree_SKR_Pro extra_scripts     = pre:buildroot/share/PlatformIO/scripts/generic_create_variant.py build_flags       = ${common.build_flags}   -DUSBCON -DUSBD_USE_CDC -DUSBD_VID=0x0483 -DUSB_PRODUCT=\"STM32F407ZG\"   -DTARGET_STM32F4 -DSTM32F407_5ZX -DVECT_TAB_OFFSET=0x8000   -DHAVE_HWSERIAL6   -IMarlin/src/HAL/HAL_STM32 lib_deps          =   U8glib-HAL=https://github.com/MarlinFirmware/U8glib-HAL/archive/bugfix.zip   LiquidCrystal   [email protected]>=0.5.2,<1.0.0   Adafruit NeoPixel   LiquidTWI2=https://github.com/lincomatic/LiquidTWI2/archive/master.zip   Arduino-L6470=https://github.com/ameyer/Arduino-L6470/archive/dev.zip lib_ignore        = SoftwareSerial, SoftwareSerialM src_filter        = ${common.default_src_filter} +<src/HAL/HAL_STM32> monitor_speed     = 250000  
      W wierszu:
      platform_packages = [email protected]>=3.10700.191028 usuwamy dwa znaki
      >= czyli ma być:
      platform_packages = [email protected]  
      Po tym zabiegu marlin normalnie się kompiluje.
    • Przez Ave666
      Tak jak w temacie, film prezentujący jak wstępnie skonfigurować Marlin 2.0 dla płyty SKR mini E3.

Zapraszam do komentowania 🙂 

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...