Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
WebX

xyzBOT - Koniec ery sh*towych botów.

Rekomendowane odpowiedzi

Yo.

W związku z narastającą epoką gów**anych i przereklamowanych botów, postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i napisać coś własnego bez żadnego śmieciowego gó*na i ścierwowego kodu. Co to jest pytacie? Skopiowany ABOT, XBOT? Otóż nie, nie tym razem.

xyzBOT obecnie w wersji 2.0 jest napisany oczywiście w PHP, ale klasa jest lekko zmodyfikowana na potrzeby standardu SSH (nie, nie odpalicie go przez telnet).

Czy to kolejny bot pracujący na intervalach? Tak, ale nie do końca. Sam w sobie bot oczywiście (jak każdy inny) posiada intervaly do niektórych funkcji bo nie ma innej możliwości, ale sam jako tako pracuje na eventach clienta (czytaj wejście na serwer, zmienienie kanału, wyjście z serwera etc).

Capture.PNG.215ce1ca422126acbe4876f83ecffa82.PNG

Koniec tego zajebistego wstępu, no ale co ten bot potrafi? A no potrafi wiele.

- Koniec z mysql, szukałem innego rozwiązania i padło na Redisa.

- Jest lekki, zoptymalizowany, w kodzie nie ma żadnego niepotrzebnego syfienia (jak na ten moment).

Capture2.PNG.164d3f1def96c2af4ea4b372f9fbdafd.PNG

- Pliki konfiguracyjne w json, proste, sprawdzanie czy w configu nie ma błędów, nie ma potrzeby włączania/wyłączania podczas zmiany.

{
  "ip_address": "127.0.0.1",
  "query_port": 10022,
  "server_id": 1,
  "query_login": "serveradmin",
  "query_password": "xxxx",
  "prefix": 1,
  "refresh_functions": 1,
  "nicknames": {
    "1": "Security",
    "2": "Guard"
  }
}

- Funkcje których nie ma w innych botach (chyba, że ma ktoś sprawdzanie reasonmsg XD).

- Wykorzystuje composera, więc w razie w można dodać jakieś paczuszki.

- Aktualnie pracuje na jednej instancji, całość (intervały + eventy) jest zawarta jak na ten moment właśnie w niej.

Capture3.PNG.58b83210e0b20d95cc4c6f6a9093458c.PNG

Czy można zakupić tego bota?

No więc, aktualnie ze względu bezpieczeństwa (iOnCube da się prosto rozkodować) oraz jego wczesnej wersji nie. Szczerze, nie wiem co dalej z tym robić (może dzierżawa?), miałem jeszcze w planach wstawienie go na github i rozwijanie go jako mały projekt.

Widział ktoś może chociaż tego bota?

No pewnie. Pierwsza wersja (swoją drogą ciulowa) stała na moim serwerku. Prace nad aktualną wersją widział @deyxq (również testował XD), aplikacja zawita niedługo na serwerek RainGamers.com gdzie można mnie też znaleźć.

Jeżeli macie jakieś pytania, zachęcam do pisania. Postaram się odpowiedzieć na wszystko.

Pozdro.

Edytowane przez WebX
  • Lubię to! 2
  • Kocham To! 4
  • Hahaa! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako były administrator serwera, który prowadził @WebX mogę potwierdzić, że jak na pierwszą odsłonę bota działał on znakomicie. Obecnie nie mogę się doczekać aż druga wersja projektu trawi do nas na serwer!

• Kocham To! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem ciekaw rezultatu Twoich prac. 

Póki co, ciężko się wypowiadać nie mając totalnego poglądu ani na kod, ani na wydajność, ale wiem, że z pewnością będę obserwował wątek Twojej aplikacji. 

Trzymaj się :D 

• Kocham To! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od siebie mogę powiedzieć iż ten bocik na rynku TeamSpeak'owym to coś całkiem nowego, myślę iż będzie mieć on świetlaną przyszłość. :) Po moich testach wypada on świetnie.

• Kocham To! 1

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwsze commity już na prywatnym repo na github! 

Zmiany (2.1):

- Przepisałem plik main.php jak i klasy.

- Klasy (prócz loggera i ts3admin) są w pełni napisane statycznie aby nie tworzyć niepotrzebnych obiektów.

- Cały cache serwerowy (aktualni klienci na serwerze etc.) zapisywani są teraz w Redisie, usuwani po wyjściu z serwera.

- Funkcja clientInfo() zwraca również teraz zmienną ['clid'] w tablicy aby uniknąć niepotrzebnych requestów do Redisa.

- Przepisałem loggera na nowo, klasa jest bardziej intuicyjna.

- Dodałem funkcję do ts3admin.class stayAlive wysyłającą pakiet ssh aby bota nie wywalało za idle.

TODO:

- NEEDFIX: 10% do 30% CPU w razie masowego ataku 32clientów/1s przy funkcjach OnClientJoin (po sekundzie spada do 3.3).

- Dodanie reszty eventów.

Bot za niedługo upubliczni się pod tym linkiem: Klik

See you soon!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako współwłaściciel byłego serwera Piotrka, o którym mowa w temacie mogę śmiało powiedzieć, że pierwsza wersja bota była naprawdę świetna. Nie mogę się doczekać zobaczenia drugiej wersji w akcji na własne oczy 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Współpracowałem z Pioterem jakiś czas temu i mogę śmiało polecić go, tak samo jego bota, o którym jest ten temat. Projekt jest naprawdę świetny i żeby wiedzieć, co naprawdę jest w nim takiego "wow" trzeba było być przy tworzeniu go. Śmiało polecam i czekam na drugą wersję 😎

Pewnie gdyby nie jeden projekt który wszedł mi w drogę dalej bym widział jak bot się rozwija i śmiga na serwerze który miał potencjał. 😒

I'm good

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 13.04.2020 o 17:42, WebX napisał:

- Funkcje których nie ma w innych botach (chyba, że ma ktoś sprawdzanie reasonmsg XD).

event: { cfid: 1, ctid: 0, reasonid: 8, reasonmsg: 'opuszczanie', clid: 84 }
Coś mi się wydaje, że wystarczy opuścić epokę kamienia łupanego i przenieść się na inny język niż PHP aby mieć takie udogodnienia xD

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Lajtu napisał:

Coś mi się wydaje, że wystarczy opuścić epokę kamienia łupanego i przenieść się na inny język niż PHP aby mieć takie udogodnienia xD

To nie jest udogodnienie języka tylko rzecz, która posiada teamspeak 😉 Jak masz drewniane rączki i nie potrafisz własnej bilbioletki tylko bazujesz na tym co ktoś zrobił to faktycznie nie wiem kto tu jest w epoce kamienia. Małpy silne uga uga, CTRL+C CTRL+V uga uga. Programiści za 2grosze 🙂

• Kocham To! 2
  • Luźna robota. 1
  • Hahaa! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, Lajtu napisał:

Jeżeli już kogoś obrażamy.

Po pierwsze to ty co chwilkę latałeś do Dominika po pomoc przy twojej ch*****j aplikacji oraz później podpierdalałeś mu kod, praktycznie linijka w linijkę, po czym zacząłeś mu obrabiać dupe, przerabialiśmy już to.

Kolejna rzecz, zajmij się sobą kochany, bo to że ty nie ogarniasz PHPka, to już twoja wina, jak masz się nauczyć czegoś skoro lecisz na kopiowaniu kurwa XD, no szanujmy się.

Akurat WebX, jako pierwszy dodał taką funkcję w bocie i z tego co się orientuję, przed nim nikt nie miał tego. :) Ale znając życie będziesz chciał być kurwa c00l i zapierdolisz kawałek kodu jak udostępni, tak jak było z paroma funkcjami od Dominika. Pierdolnij barana w ścianę i zastanów się co robisz.

• Lubię to! 1

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, deyxq napisał:

Jeżeli już kogoś obrażamy.

Po pierwsze to ty co chwilkę latałeś do Dominika po pomoc przy twojej ch*****j aplikacji oraz później podpierdalałeś mu kod, praktycznie linijka w linijkę, po czym zacząłeś mu obrabiać dupe, przerabialiśmy już to.

Kolejna rzecz, zajmij się sobą kochany, bo to że ty nie ogarniasz PHPka, to już twoja wina, jak masz się nauczyć czegoś skoro lecisz na kopiowaniu kurwa XD, no szanujmy się.

Akurat WebX, jako pierwszy dodał taką funkcję w bocie i z tego co się orientuję, przed nim nikt nie miał tego. 🙂 Ale znając życie będziesz chciał być kurwa c00l i zapierdolisz kawałek kodu jak udostępni, tak jak było z paroma funkcjami od Dominika. Pierdolnij barana w ścianę i zastanów się co robisz.

W którym przypadku "podpierdalałem" mu kod? Oświeć mnie bo nie pamiętam 😮 Nie znam żadnego bota w js z którego mógłbym skopiować cokolwiek 😕 Po co mam "zapierdolić" kawałek kodu jak udostępni jak mogę sam to napisać (co już uczyniłem) *czekam na bluzgi z powodu dodania takiej funkcji (BO ON BYŁ PIERWSZY!!!)* Bardzo dobrze wiem co robię i dążę do tego aby wychodziło mi to coraz lepiej, strzała!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, Lajtu napisał:

Bardzo dobrze wiem co robię i dążę do tego aby wychodziło mi to coraz lepiej, strzała!

Robisz dobrze?XDDD Podpierdalając kod? Mordunio, dobrze wiem jak jest i co ty odpierdalasz, jesteś zwykłym pasożytem żerującym na czyjejś pracy i nie zaprzeczaj bo każdy praktycznie tak powie. Nie uznawaj tego za atak w twoją stronę, tylko normalną opinię.

Ale jednak nie zaprzeczyłeś że po wszystko leciałeś do Dominika, po czym mu dupe obrobiłeś, a później płakałeś że nie chciał Ci udzielić pomocy, kochany, to wszystko się wróci.

Jesteś zwykłym pierdolonym hipokrytą bez mózgu. I nie rób w temacie WebX'a offtopu, bo wystarczy że tu wszedłeś to już zajebało plebsem.

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, deyxq napisał:

Robisz dobrze?XDDD Podpierdalając kod? Mordunio, dobrze wiem jak jest i co ty odpierdalasz, jesteś zwykłym pasożytem żerującym na czyjejś pracy i nie zaprzeczaj bo każdy praktycznie tak powie. Nie uznawaj tego za atak w twoją stronę, tylko normalną opinię.

Ale jednak nie zaprzeczyłeś że po wszystko leciałeś do Dominika, po czym mu dupe obrobiłeś, a później płakałeś że nie chciał Ci udzielić pomocy, kochany, to wszystko się wróci.

Jesteś zwykłym pierdolonym hipokrytą bez mózgu. I nie rób w temacie WebX'a offtopu, bo wystarczy że tu wszedłeś to już zajebało plebsem.

"Nie uznawaj tego za atak w twoją stronę" - w momencie gdy co trzecie słowo to wulgaryzm kierowany w moją stronę.

Nie zaprzeczam, że prosiłem o pomoc Dominika (chyba dobrze jest się uczyć od lepszych), ale też nie wyglądało to tak, że mu się narzucałem, Dominik był skłonny do pomocy za co go szanowałem. Z tego co widzę to nie znasz całej sytuacji, przy czym kilku bardzo ważnych czynników, więc dalsze drążenie tego tematu jest zbędne, bądź swojego zdania. Nikomu nie obrobiłem "dupy", byłem neutralnie nastawiony do Dominika do momentu aż on nie zaczął robić mi pod górkę (tak znikąd...) Dzięki za te wszystkie wyzwiska, nawet nie wiesz jak one napędzają mnie do dalszej pracy! Poraz kolejny mogę wyprzeć się "kopiowania" kodu aplikacji Dominika, ponieważ wiem, że nie miało to miejsca. Od zawsze szanuję czyjąś pracę, może dlatego jak ktoś poprosi mnie o pomoc to bez względu na to czy coś robię ważnego czy nie staram się pomóc, ponieważ wiem, że dzięki mojej małej pomocy komuś zaoszczędzę kilka a nie raz kilkanaście godzin pracy. (NIE MAM NA MYŚLI KLIENTÓW, PONIEWAŻ W TYM PRZYPADKU TO OBOWIĄZEK!)

Jak widzisz da się składać zdania bez wulgaryzmów oraz obelg w stronę odbiorcy :v

Z wyrazami szacunku

Lajcik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dymy, dymy nic nowego w community.

15 godzin temu, Lajtu napisał:

Czy ja wiem, nie wiem dlaczego wszyscy uważają PHP za epokę kamienia łupanego. Jeśli ktoś zna dobrze ten język czemu ma go nie używać? Musisz to przyjąć na klatę, ale zajechało tutaj hipokryzją lekko. To tak jakbym ja napisał, że lboty były syfem (no offence - jako przykład wypowiedzi). ;x

Osobiście nic do Ciebie nie mam, jak i również Twoich projektów. Nie jestem zainteresowany jakimikolwiek spinami w internecie, jestem już za stary na takie typu potyczki. Mimo wszystko życzę Ci rozwoju.

Miłego dnia, pozdrawiam.

• Dzięki! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czekam aż zobaczę w pełni ją działającą oraz z większą ilością funkcji.

Powodzenia ❤️ 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Projekt został przeanalizowany przez PZT, jest on w pełni zgodny ze wszelkimi certyfikatami oraz wymaganiami na rynku botów do oprogramowania głosowego teamspeak. Ciągle przyglądam się rozwojowi tej aplikacji oraz czuwam nad tym żeby spełniała wszelkie wymagania użytkowników.

~Pozdrawiam CEO PZT

• Hahaa! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi