Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Jak wiadomo, potrzeba matką wynalazków. Miałem potrzebę przymocować telefon do statywu (dość starego) inaczej jak na taśmę klejącą albo na ciepły klej. 

W związku z czym powstał ten oto projekt, zrobiony w SOLIDWORKS w jakieś 20 minut, wydrukowany na EZT T1 Delta oraz Anet AM8. 

Najtrudniej było stworzyć gwint ponieważ oczywiście jest Amerykansky (calowy) a SOLIDWORKS nie bardzo ma to zaimplementowane. Po dopasowaniu gwintu, wydrukowałem całość i się trzyma bardzo dobrze. Ma możliwość regulacji kąta nachylenia telefonu. Jest dość tani i łatwy w wykonaniu. Model jest przystosowany do Samsunga Galaxy Note 10+ lecz inne telefony też powinny się w nim zmieścić (Razer Phone przez to że jest kwadratowy pasuje idealnie :D). 

Jakby ktoś sobie życzył taki zrobić to wszystkie pliki wraz z dokładną listą części jest dostępna na thingiverse: https://www.thingiverse.com/thing:4115440

Zapraszam do komentowania 🙂

2TpbjlL.jpg

Qxu8139.jpg

• Kocham To! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja bym dał w środek jakąś sprężynę 

• Kocham To! 1

zapraszam do obserwacji 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Ave666
      Jako że pracuję na stanowisku operatora maszyn, mam styczność z dużą ilością maszyn, lubię tą pracę w związku z czym postanowiłem stworzyć "koguta" który jest montowany na maszynach przemysłowych. Kogut ten wskazuje aktualny stan pracy maszyny.

Mój powstał przy pomocy SOLIDWORKS, jakichś 20 minut modelowania oraz paru godzinach programowania Arduino Nano.

Paru godzinach dlatego że jak skończyłem pierwszy program wymyśliłem jak zrobić aby mój kogut był cyfrowy a nie analogowy. Postanowiłem użyć wyjścia serwo w płycie głównej. Nadając konkretną pozycję serwa mogę zmienić kolor jaki wyświetla kogut. Aktualnie są to kąty serwa 0*, 90* i 180*. Teoretycznie w razie potrzeby mógłbym ustawić 180 różnych sygnałów.

Marlin jest zdolny wystawiać sygnał dla serwa przy pomocy komendy M280, ja umieściłem te komendy w 3 skryptach. W skrypcie początkowym, skrypcie zmiany warstwy oraz skrypcie końcowym. Dzięki czemu mogę użyć konkretny sygnał koguta w konkretnym etapie druku. 

Jak na razie kogut działa znakomicie i może nie jest to zbyt przydatne to stwarza mi mega satysfakcję kiedy pracuje razem z drukarką reagując na jej stan.

Zapraszam do komentowania 🙂 
    • Przez askod
      WITAM!
      Dziś przychodzę do Was z kolejnym templatem banneru pod serwer TeamSpeak, tym razem w klimatach kosmosu!
      Początkowo banner został stworzony pod inne forum, jednak udostępniam go też tutaj.

Zawartość ukryta
      Zareaguj na post, aby zobaczyć ukrytą zawartość.
      Zawartość ukryta
      Zareaguj na post, aby zobaczyć ukrytą zawartość.
      Jak możecie zauważyć, praca zawiera moje logo w rogu. Nie mam nic przeciwko co do jego ewentualnego usunięcia, jednak zostawiając je wspieracie moją pracę.

Oczywiście zapraszam do wyrażenia swojej opinii na temat pracy, czy to pozytywnej, czy negatywnej!

Grafika stworzona przez askod.
      Sprzedaż bądź przywłaszczenie zabronione.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...