Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Stalker

[Poradnik] Instalacja OctoPrint na Raspberry Pi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, dziś pokaże wam jak zainstalować OctoPrint'a na Raspberry Pi

Co to OctoPrint? Zapraszam tu -> KILIK

No dobra więc zaczynajmy 😉 

1. Najpierw musimy pobrać OctoPi -> KLIK

593341877_Zrzutekranu2020-01-17o22_03_54.thumb.png.b3d878cea985e8852c92b10542b6043f.png

2. Teraz musimy przygotować sobie jakąś kartę pamięci (Będziemy na niej "wypalać" OctoPi). Do wypalania korzystam z programu Etcher. Prawdopodobnie będziecie musieli sformatować kartę pamięci przed wypalaniem.

1590554384_Zrzutekranu2020-01-17o22_15_37.thumb.png.f3a10378c09e9fb2c8bcd5c2f10149da.png

3. Jak już się nam wypali OctoPi na karcie, edytujemy plik octopi-wpa-supplicant.txt Teraz ważna informacja jak można wyczytać na stronie OctoPrint, nie należy używać do edycji WorldPad'a (Windows) lub TextEdit (MacOS). 

Nas interesuje ta linijka: (u mnie 26-30 linijka) pamiętając o tym że trzeba je od komentować 😉 

Teraz zamiast "put SSID here" wpisujemy nazwę naszej sieci WiFi, a zamiast "put password here" wpisujemy hasło do sieci Wi-Fi

I jeszcze zmieniamy kraj:

551eeb486daf4dbd13b54d4aa3d320a0.png.174d49b1fa86defb9196e80fb9be9631.png

Zamiast GB wpisujemy nasz kod kraju, w moim przypadku PL

4. No to teraz logujemy się na ssh. Najpierw sprawdzamy jaki adres IP przydzielił router naszemu raspberry.

Domyślny login to "pi" a hasło "raspberry"

Np. ja loguje się tak: "ssh [email protected]

5. Po zalogowaniu się wpisujemy "sudo raspi-config" 

6. Wchodzimy na stronę z naszym OctoPrint'em

Jeśli jesteśmy połączeni z tą samą siecią Wi-Fi to wpisujemy w przeglądarkę http://octopi.local

To by było na tyle. Myślę, że każdy sobie da radę 😜

Hej i cześć ✌️☺️

Edytowane przez Stalker
  • Kocham To! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez areckifx
      PETG + CF

W związku z nadmiarem wolnego czasu, oraz potrzebą wydrukowania kilku elementów z materiału o zwiększonej wytrzymałości, przyszła pora na rozpakowanie filamentu, który posiadam już od dłuższego czas, jednak nie miałem sposobności, aby w jakikolwiek sensowny sposób go wykorzystać.

Filamentem tym, jak sam tytuł mówi jest PETG + CF, czyli jak producent twierdzi politereftalan etylenu z domieszką glikolu oraz dodatkiem włókien węglowych.
      PETG + CF jest jednym z filamentów technicznych oferowanych przez firmę Rosa 3D.

PARAMETRY TECHNICZNE PETG + CF
      Średnica (mm): 1,75 mm Tolerancje średnicy (mm): +/- 0,05 mm Tolerancje owalności (mm): +/- 0,02 mm Waga (g): 500 g (zapakowany próżniowo z pochłaniaczem wilgoci) Temperatura druku (°C): 240-270°C Temperatura stołu (°C): 70-90°C  
      Parametry druku testowego:
      Temperatura dyszy - 240 C Temperatura stołu – 70 C Dysza – 0.4 mm. Warstwa – 0.2 mm.  
      Direct Drive:
      HotEnd E3DV6 (klon Trianglelab) Extruder BMG (klon BIG TREE TECH) Dysza ze stali utwardzanej 0.4 (FYSETC)  
      Sam materiał drukuje się bardzo dobrze, a wręcz rzekłbym nawet, że porównywalnie z PLA. Podczas druku nie uświadczyłem żadnych nitek, jak ma to często miejsce w przypadku zwykłego PETG. Być może jest to jednak efekt pracy na nad profile w programie Cura, nad którym spędziłem sporo czasu.
      Sam wydruk finalny jest wyraźnie wytrzymalszy niż podstawowy PETG. Nie ugina się, jest znacznie twardszy, a jego struktura ścian jest chropowata i matowa, co pozytywnie wpływa na efekt wizualny, a tym samym  niweluje widoczność nakładanych kolejno na siebie warstw wydruku, co czyni wizualnie wydruk bardziej spójnym.

Zresztą, nie rozpisując się, oceńcie sami:

• Przez Stalker
      Hej, dziś pokażę wam jak podłączyć Raspberry Pi z płytą SKR 1.3 za pomocą UART

Dlaczego UART? A no dlatego, że jeśli chcemy podłączyć Raspberry Pi zero, które ma port microUSB z płytą SKR 1.3, która ma port USB typu B (taki drukarkowy) to musimy kupować przejściówki. A dzięki połączeniu UART potrzebne nam będą tylko 3 kabelki 😉 

A więc zaczynajmy...

1. Łączymy się z naszym raspberry np. za pomocą terminala i wpisujemy poniższą komendę:
      sudo nano /boot/config.txt Zjeżdżamy na sam dół pliku (za pomocą strzałek) i wpisujemy podane poniżej linijki:
      enable_uart=1 dtoverlay-=pi3-disable-bt  
      2. Teraz wpisujemy taką komendę:
      sudo nano /boot/cmdline.txt  tym razem usuwamy podany tekst:
      console=serial0,115200  
      3. Restartujemy nasze raspberry

4. Teraz przyszedł czas na połączenie UART musimy połączyć piny:
      TX (raspberry) z RX (skr)
      RX (raspberry) z TX (skr)
      GND (raspberry) z GND (skr)

Na płycie SKR 1.3 mamy po 2 piny TX i RX (w AUX-1 oraz TFT) osobiście korzystam z TFT
      Poniżej macie graficznie:

5. Teraz pozostaje nam nie połączyć, ja pokaże na przykładzie OctoPi  (-> Poradnik do instalacji <-)
      Wchodzimy do OctoPi ( https://octopi.local/ ) 
      Wchodzimy do ustawień zaawansowanych (klikamy na ten klucz na górze strony) potem wpisujemy w polu "Additional serial ports" poniższy port:
      /dev/ttyAMA0  
      Klikamy zapisz i łączymy się z drukarką 😄 

Takie połączenie można pewnie zastosować też w innych płytach SKR lub innych producentów (nie sprawdzałem)

To by było na tyle pozdrawiam i życzę miłej nocy/wieczora/dnia... 😜

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...