Skocz do zawartości

[ABOT] Zapowiedź nowej aplikacji automatyzującej

ArrMeeR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałbym poinformować Was, że niedawno rozpocząłem pracę nad nową aplikacją automatyzującą na serwery TeamSpeak3. Nie jest to kolejna wersja ABot'a, tylko całkiem nowa aplikacja. Pierwszą najważniejszą rzeczą jest język programowania, w którym została napisana - jest to Python3. Aplikacja będzie hostowana i uruchamiana w mojej infrastrukturze serwerowej, co oznacza, że klient nie musi martwić się jej instalacją, a co za tym idzie - zniknie wiele problemów, których klienci doświadczali podczas instalacji. Konfiguracja aplikacji nie będzie odbywać się jak w przypadku ABota, w pliku konfiguracyjnym, tylko przez intuicyjny panel WWW, w którym klient będzie mógł także zarządzać aplikacją. Zamiast 6 instancji, całość działa w 1 instancji, co będzie bardziej estetycznie wyglądać na serwerze. Dzięki zastosowaniu nowych rozwiązań, na ten moment zauważono 30% poprawę szybkości działania w stosunku do aplikacji ABot. Zostanie wprowadzony także nowy model płatności. Więcej informacji pojawi się wkrótce.

Proszę Was o wyrażenie swojej opinii na ten temat. Osoby wstępnie chętne do beta testów zapraszam do kontaktu.

• Lubię to! 3
  • Kocham To! 2
  • Hahaa! 1

• 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

może i fajnie to wygląda ale w kwestii bezpieczeństwa nie jestem pewny do tego, gdybym miał być twoim klientem to muszę ci podać hasło do SA co na dzień dobry nie jest bezpieczne, wystarczy, nawet nie mówię ze ty będziesz mieć wgląd do tego to gdyby ktoś miał włamać się do bazy danych tylko po hasła to w tym momencie leżą wszystkie serwery twoich klientów.

Jeżeli jesteś wstanie zagwarantować bezpieczeństwo oraz poniesiesz całą odpowiedzialność w tym także finansową to ja chętnie zostanę twoim klientem, ale jeśli nie weżniesz odpowiedzialności to dla mnie jest sygnał że twoja aplikacja jest niebezpieczna.

48 minut temu, kamil306 napisał:

może i fajnie to wygląda ale w kwestii bezpieczeństwa nie jestem pewny do tego, gdybym miał być twoim klientem to muszę ci podać hasło do SA co na dzień dobry nie jest bezpieczne, wystarczy, nawet nie mówię ze ty będziesz mieć wgląd do tego to gdyby ktoś miał włamać się do bazy danych tylko po hasła to w tym momencie leżą wszystkie serwery twoich klientów.

Jeżeli jesteś wstanie zagwarantować bezpieczeństwo oraz poniesiesz całą odpowiedzialność w tym także finansową to ja chętnie zostanę twoim klientem, ale jeśli nie weżniesz odpowiedzialności to dla mnie jest sygnał że twoja aplikacja jest niebezpieczna.

Właśnie dlatego nie zapisujesz wrażliwych danych w bazie plain textem tylko je hashujesz.

9 godzin temu, kamil306 napisał:

Bezpieczeństwo w przypadku takiej aplikacji to jej najważniejszy aspekt. Wszystko zostało zaprojektowane w taki sposób, aby zminimalizować takie ryzyko praktycznie do 0. Wszelkie wrażliwe dane będą przechowywane w bezpieczny sposób.

• Lubię to! 1
  • Kocham To! 2

INFORMACJA

Z powodu dużego zainteresowania nową aplikacją, stworzyłem system zapisów do beta testów, ponieważ nie byłem w stanie przetworzyć tylu zgłoszeń z różnych źródeł. Osoby chętne do udziału w beta testach nowej aplikacji zapraszam do wypełnienia formularza znajdującego się na tej stronie: http://beta.abots.pl/signup

Wśród zapisanych osób, wybiorę te, które będą miały szansę uczestniczyć w beta testach. Przy okazji pragnę poinformować, że prace nad aplikacją pomału dobiegają końca i niedługo zostaną oficjalnie rozpoczęte beta testy.

• 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ciekawie, w końcu coś co nie jest w PHP.

Jednakże wolałbym aby aplkikacja była hostowana u mnie na serwerze niż gdzieś tam bo istnieje ryzyko, że maszyna może mieć awarię i serwery zostaną pozostawione bez automatyzacji.

Życzę powodzenia!