Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
DeeKaPPy

[Zamknięty]Kontrowersyjny temat o serwerach teamspeak 3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym się wypowiedzieć na temat dla wielu bardzo kontrowersyjny. Chciałbym się wypowiedzieć na temat wycieków, ataków DDOS i ciągłym szkalowaniu teamspeak'ów za ich błędy.

Ci ludzie którzy nigdy w życiu nie prowadzili serwera teamspeak, bądź nie byli w administracji na wyższej roli nie wiedzą jakie to jest trudne, serwery teamspeak są tworzone w 90% z pasji ponieważ w tych czasach wszystko jest bardzo drogie a zarobki z serwerów teamspeak są żadne bądź nikłe. Jedyny możliwe zarobki na serwerach teamspeak są z Rang Płatnych (które jak jakiś serwer doda jest od razu nazywany serwerem pod "HAJS"). Drugi sposób zarobków to sklepy z ciuchami, serwery takiej jak na przykład PGC24 próbowały rozwijać się w tym kierunku ale niestety nie zawsze to się udaje. Ostatni sposób to reklamowanie serwerów gier z tego mogą zarobić od 20 do 100 zł, nie są to jakieś potężne sumy, ale pomagają w dalszym rozwoju serwera teamspeak.

Pieniądze które serwer zarobi potem musi oddać w rozwój serwera i często administracja też musi się dołożyć do serwera ponieważ pieniądze z reklam nie wystarczają. Opłaty nie są małe sama licencja jest podana na stronie teamspeak http://bit.ly/34dfreL, w tych czasach licencje mniejsze niż 512 nie mają najmniejszego sensu, czyli zaczynając od 300$ rocznie - 1187zł, potem dochodzą opłaty miesięczne maszyna pod teamspeak osobiście polecam BAHU Online LTD gdzie ceny zaczynają się od 70zł, do tego maszyn pod boty query co najmniej 50zł + same boty query wszystkie razem min. 150zł, i boty muzyczne najlepsze na tą chwile to GETMusicBot gdzie cena za 30 botów - 15$ ale żaden serwer nie przetrwa z trzydziestoma botami.

Dobrze ceny już obgadane teraz czas na wycieki, ddos oraz błędy:

Każdy serwer popełnia mniejsze oraz większe błędy, wycieki to jest coś o czym ostatnio mówi się coraz częściej przy rozmowie o serwerach teamspeak, niestety właściciele oraz administratorze serwera teamspeak to też tylko ludzie i nie mogą przewidzieć tego co się stanie, co jaka osoba zaplanuje i zrobi, teamspeak jest o tyle prostym w obsłudze komunikatorem głosowym że każdy głupi kto dostanie trochę większe permisje to nagle zmienia się o 180 stopni, w przypadku serwera PSP24.PL wycieku dokonała osoba która "zakupiła" domenę którą właściciel wystawił na sprzedaż, tak tutaj popełnił błąd ale każde je popełnia. PSGaming.PL korzystali z panelu do botów w którym był błąd mały błąd a stworzył jeden z największych problemów od lat. Każdy serwer popełnia błędy ale nie powinniśmy potem po owym serwerze jechać, obrażać go. Bo największe serwery w Polsce popełniają błędy, tak jak każdy człowiek.

Dziękuje każdemu kto to przeczytał do końca i zachęcam do własnych wypowiedzi.

~ DeeKaPPy

4Battle.net PSP24.PL PSGaming.PL TSplay.PL i wiele więcej.. powinniśmy podziękować tym którzy prowadzą te serwer za to że są dobrowolnymi wolontariuszami którzy spędzają ich wolny czas na robienia i rozwijaniu czegoś z czego każdy w tych czasach korzysta do komunikacji z kolegami, gildiami i poznawani nowych ludzi.

• Kocham To! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z większością rzeczy się muszę zgodzić ale 

50 minut temu, DeeKaPPy napisał:

w przypadku serwera PSP24.PL wycieku dokonała osoba która "zakupiła" domenę którą właściciel wystawił na sprzedaż, tak tutaj popełnił błąd ale każde je popełnia.

Taki błąd jest zbyt podstawowy jak na właścicieli tak dużego serwera i moim zdaniem nic ich nie usprawiedliwia. Bo to jest tak samo jakbyś wystawił IPhone na allegro ktoś ci go niby kupił, ale jeszcze zanim PayU zaksięguje to minie, a allegro już wyśle powiadomienie o zakupie. No chyba sam byś nie wysłał IPhone'a nie otrzymając pieniędzy z góry no chyba że byś się dogadał za pobraniem czy coś ZAWSZE się czeka aż pieniądze wpłyną na konto bo potwierdzenie bankowe, email można podrobić w chwilę.

54 minuty temu, DeeKaPPy napisał:

Każdy serwer popełnia błędy ale nie powinniśmy potem po owym serwerze jechać, obrażać go.

Prawda, nie powinniśmy obrażać teamspeaków bo mieli wyciek czy coś. Jeżeli jesteśmy zadowoleni z ich usług i dane serwery nie potrafią poradzić sobie z bezpiecznym przechowaniem adresów IP to znajdźmy inny, a z tym nie ma problemu bo teamspeaków jest masa i macie mega duży wybór na wybranie najlepszego dla was. (Nie mówię żeby wszyscy korzystali z mojego czy coś bo są tutaj takie śmieszki które mi to zarzucą.)  Jeżeli dany serwer nie polecacie to piszecie nie polecam i powody dlaczego, a nie najeżdzacie "SYF P******** TYLKO WYCIEKI MACIE JE*** WAS,".

Zawsze najsłabszym czynnikiem bezpieczeństwa jest człowiek większości to właśnie on zawodzi i wątpie, że na przestrzeni lat ulegnie to zmianie.

Godzinę temu, DeeKaPPy napisał:

powinniśmy podziękować tym którzy prowadzą te serwer za to że są dobrowolnymi wolontariuszami którzy spędzają ich wolny czas na robienia i rozwijaniu czegoś z czego każdy w tych czasach korzysta do komunikacji z kolegami, gildiami i poznawani nowych ludzi.

Prawda, bo aktualne community użytkowników tsów (nie mówię że każdy) zachowuje się jakby płaciło miesięczny abonament w wysokości 20zł. W skrócie oczekują od nas o wiele więcej niż dają od siebie. Nie mam nic do tego, tylko fajnie byłoby czasem żeby użytkownik postawił się w roli takiego właściciela serwera. Bo sam wiem że podczas awarii jest ciągły spam że coś padło ciężko jest się skupić bo cały czas messenger piszą że coś padło na ts też itp.

I jak jest przerwa techniczna czegoś załóżmy że musicboty lub querki padną i nie działają już od 3 godzin. To nam się obrywa, że nic nie robimy i że mamy wyjebane w serwer mimo tego że pracujemy nad tym.

Pozdrawiam,

• Kocham To! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja uwazam ze licencje mniejsze niz 512 maja sens. Jaki jest sens kupowac 512 slotow skoro nie ma przykladowo nawet 100 osob? Prowadzenie serwera teamspeak mozna podciagnac pod hobby. Rzadkoscia sa zarobki w dzisiejszych czasach. Wedlug mnie jedynym sensownym komunikatorem jest teamspeak. 

• Kocham To! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, wellskilled napisał:

Ja uwazam ze licencje mniejsze niz 512 maja sens. Jaki jest sens kupowac 512 slotow skoro nie ma przykladowo nawet 100 osob? Prowadzenie serwera teamspeak mozna podciagnac pod hobby. Rzadkoscia sa zarobki w dzisiejszych czasach. Wedlug mnie jedynym sensownym komunikatorem jest teamspeak. 

Twój teamspeak jest wyjątkiem @wellskilled u ciebie siedzą mi ludzie z którymi normalnie można porozmawiać. Chodzi mi głównie o serwery teamspeak na których siedzi 300+ osób. Serwery publiczne gdzie siedzi dużo graczy gier takich jak minecraft. 

• Lubię to! 1
  • Kocham To! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Brak zainteresowania tematem ze strony użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...